saintus Creative Commons License 2008.10.05 0 0 6796

Nagy itt az uborkaszezon mostanában...

 

A hétvégén evezgettem kicsit a 505-ösben, és egész kellemes kis csónaknak tűnik. Mondjuk az időjárás nem volt túl felemelő a tesztelés közben, de legalább nem fagyott, na. Szóval a kajak s:tabilitásra kellemes. Van egy kis kellemes alap-dölöngélése, de nem viszi túlzásba. Sajna erre a hajóra is jellemző az, hogy ha megdöntöm olyna 10 fokban, akkor onnantól egyeneltes erővel érhetem el a beborulás állapotát (amit az időjárásra való tekintettel csak egy stég mellett próbálgattam). Persze ez az erő jó nagy, tehát emiatt nem nevezném instabilnak a csónakot... Sőt... Az egyenestartásával lehetnek bajok. Ha abbahagyom az evezést, erőssen fordul az utolsó húzás irányába. Mondjuk evezés közben nincs vele baj, főleg, hogy van kormánylapát (amit persze enyhe ellenérzésem miatt nem sokat használtam). Viselkedésben hasonlít az ysakhoz, csak  kisebb az elsődleges stabilitása (ami szerintem jó) roszabb az iránytartása (csak kicsivel, és a kormány nélkül) és ocsmány módon fúrja magát a hullámokba (amit az ysak sokkal szebben tenne). Sajna egyáltalán nem húzták fel az orrát, amitől még a dunán is sikerült felöklelni néhány követőhullámot...

 

Ja, és hideg az ülése... Nagyon!