gazo2 Creative Commons License 2008.10.05 0 0 92
Kedves Gyurikám!

Köszönöm az útbaigazítást, nagyon szép képeket sikerült így megnéznem Bajáról a panoramio-n. Hogy kákán csomót keressek, - tudom, hogy a fotó a lényeg -, de érdemes lenne a címek helyesírási hibáit kijavítani. Leginkább a "Tűrr" bántja a szememet, hiszen ez az a föld, ahol a nevünket hibátlanul írják majd fölibénk. (Kissé szabadon idéztem a költőt.)

Jó harminc évvel ezelőtt a Bajai Liszt Ferenc Kör történetével foglalkoztam. Így kerültem kapcsolatba a Központi Szálloda és építtetője, Fiedler József nevével. Ugyanis a Kör hangversenyeinek egy részét itt rendezték, más részét a Nemzeti, (Béke), ma Duna Szállodában. A Központit az I. világháború után építtette Fiedler József, előtte a Hotel Central nevű szálloda működött itt. Amint később is, ennek is volt étterme és kávéháza. (Még előbb kereskedőház volt.) Azon a helyen, ahol most az Erste Bank, illetve a Városi Színházterem van, állt hajdan az Oroszlán vendéglő, Bács-Bodrog vármegye egyik legnagyobb vendéglátó helye, a magyar színháztörténet jeles színtere. (Az utca nagyon helyesen, - több kitérő után -, most ismét az Oroszlán utca nevet viseli.)

Gyurikám! Készíts még sok szép képet!
Mint egykori kedves tanítványunkat is szeretettel üdvözöllek:

Gál Zoltán
Előzmény: Gaál György István (85)