GPS Creative Commons License 2008.10.02 0 0 16587

Hát, ezekszerint nekem nagyon hülye egy fok-megoldásom lehet - mert nekem 12 darab kapcsot kel felfűzzek vagy lefűzzek a drótkötélre - plusz egy lekötés lent, a forstag alján és egy a fall-kötélre, hogy fel is tudjam húzni .

Ez összesen 14 darab hely, amit pöcsölni kell minden fokvitorla le- vagy felszerelésnél.

Ha tudsz olyan fokvitorla-megoldást, ahol mindezt 1 darab mozdulattal ki lehet váltani - az nagyon érdekelne...mert én még olyat nem láttam.

Egyébként nem vagyok elragadtatva attól az ötlettől sem, hogy minden egyes (pár órás) szünetkor - szereljem le és a hónom alatt vigyem ki a fokvitorlát a partra - és akkor még mindig ott a grósz az árbocon.

Abban meg tökéletesen igazad van - hogy ha rámtör a gebasz menetközben - akkor nem jó szórakozás (állva !) a 14 helyet pöcsölgetni a leszereléshez.

Apropó: az én spricc-deknimre különben sem ajánlatos kétlábbal felállni - tehát a 14 darab "kikapcs-bekapcs" műveletet - kecses derékhajlításból kéne végezni - ráadásul.

Mindezt összevetve - nekem megér 4-5 ezer Ft.ot, hogy egy fasza kis fokrollerem legyen a hajón.
Akinek nem - hát az meg fűzőgessen csak nyugodtan tovább :-)))
.
Előzmény: heted7 (16586)