GPS Creative Commons License 2008.10.02 0 0 16577

Köszi szépen.

Pont valami ilyen - egymáshoz képest elforduló tárcsákra gondoltam én is - az egyik a fall-hoz, a másik a fock halfejéhez kötve.
Csak elhesegettem a gondolatot - hogy biztos túl komplikáltan képzelem el - és tuti létezik valami pofonegyserű megoldás is. De úgy néz ki, hogy nincs.

A körbeforgó fall-ra én is gondoltam - akkor nem kell a csúszóelem - viszont akkor a vitorla maga alá tekeri a felhúzót is...no meg a fallkötél-tartalékot is, amit minden kép fel kell bikázni a forstagra - felhúzott vitorlával.

Én csak azt nem értem még, hogy hogy működnek azok a focrollerek, ahol nincs merev forstag? Csak az orrvantni-drótkötél van - arra kötik a fockrollert is - (ami elég kókány megoldás szerintem) - de mégis árulják...méghozzá nem is olcsón.

Ezt árulják 23 ezer Ft-ért - ennyi, és nem több...ezt kötik egyenesen a forstág-drótkötélre:

http://www.vizvonal.hu/photos/hq/rollfock.jpg

Ez vajon hogy tudja rádumálni az orrvitorlát, hogy szépen, egyenletesen legyen szíves tekeredni a drótra - pláne, hogy a roller csak alul forgatja meg a vitorla csücskét - felül nem ?
.
Előzmény: LacPelso (16575)