Hepatithos Creative Commons License 2008.10.01 0 0 1092
Szerintem ha kicsit figyelmesebben olvasol, én sem beszéltem másról, mint rövidebb távú együtt zenélésről, nem emlékszem, hogy követeltem volna, hogy Jenő a HBB tagja legyen. Viszont nem értem, miért kellene ábrándozásomnak "nagy szakmai(bluesbeli) ismereten nyugodnia" és nem túl meggyőző amit irsz. Amit tudni lehet Hobo izléséről, az éppenséggel nem azt támasztja alá, hogy ne ragadt volna le a chicagoi irányzatnál, legalábbis ami a bluest illeti. De akár leragadt, akár nem, mivel Hobo szöveget ir és énekel, ezért alapvetően mindig a zenésztársainak zenei világa lesz meghatározó, igy ha csinálhatott egy olyan jazzes albumot, mint az I love you budapest, nem is beszélve az utolsó két album kemény rock hanzásáról, nem értem miért olyan elrugaszkodott gondolat, hogy egyszer chicago blues zenészekkel dolgozzon, akkor is ha egyébként az irodalmi témájú dolgait bossa novában képzelné el. Egyébként azzal sem értek egyet, amit a korábbi szerzők alkalmatlanságáról irsz, már a hetedik vagy a leples bitang , a halál apa blues is és a vadászat kiválóan itűnően működött az irodalmilag kevésbé ihletett pókával és tátraival, nem is beszélve a csavrgók tizparancsolatáról (pribill/varga) ami zeneileg kitűnő anyag. Ahogyan persze a gyöngy a sárban csúcsa, az ülni állni, (hárs viktor) szintén, mig a JA műsorhoz igy is úgyis Mártha istván kellett, akkor miről beszélünk.
Az utolsó mondatod nyelvileg nem egészen értem, kinek az eltévelyedéseire vonatkozik a kirtika (jenő, vagy épp hedrix, clapton??) de Jenőt illetően, őt elsősorban kitűnő gitárosnak tartom, és ebbéli minőségében emlitettem, szerzőként számomra teljesen ismeretlen (valszeg az egész világ számára), viszont nem gondolom hogy a chicago blueson kivül ne állnhatná meg legalább annyira a helyét a tágabb értelemben vett bluesműfajon belül, mint ahogyan korábbi társai. De ez a feltételezés persze nem alapszik nagy szakmai (blues beli) ismereten, csak a műfaj szeretetén.
Előzmény: Gallico (1087)