szdg Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2822
Kedves Kheiron!

11 hetes terhes vagyok. Sajnos egy hete vasárnap, majd hétfőn vérezni kezdtem, mindkétszer az ügyleten kötöttünk ki. Kiderült, hogy a terhesség többes terhességnek indult, de az egyik baba fejlődése 6 hetesen megállt és a petezsákja mellett kialakult egy hematoma. Valószínű, ettől volt a vérzés. Tegnapra a hematoma eltűnt, a petezsák már úgy tűnik üres és kisebb is lett. A másik baba szépen fejlődik.

Kérdésem, hogy mivel így volt +3 ultrahangom, a sok vizsgálat nem ártott a másik babának?

A másik kérdésem az lenne, hogy 12. heti uh-ra a jövö héten az István Kórházba kellene mennem. Sajnos nem tudom, h ott ki vizsgál, nőgyógyász vagy szonográfus, milyen gépen stb. Még korábban bejelentkeztem az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központba kombinált tesztre, ugyanazon a napon mennék. Csak most aggódom, hogy nem sok-e -az amúgy is több ultrahang mellett ez - a vizsgálat a babának, ráadásul a két vizsgálat között 2 óra telne csak el és nem szeretném feleslegesen zaklatni odabent.

Istvános tapasztalatom nincsen az uh-ról, az Istenhegyen voltam már, szívem szerint azt választanám.

Válaszát előre is köszönöm:

Dóra