ezmarsokk Creative Commons License 2008.10.01 0 0 27
Én is szívesen dolgoznék, de egy alföldi kisvárosban élek, ahol a munkanélküliség az egeket veri, azonkívül az a pár ajánlat ami van, szinte csak férfiaknak szól, vagy pedig kemény fizikai munkára, ami sajnos nálam nem jöhet szóba. A megyeszékhelytől nem messze lakom, itt is próbálkoztam már nem egyszer, de nagyon nehéz "vidékről" bejutni, mivel ott is válogathatnak a munkaerőben. A rehabilitációs munkahelyekről csak annyit, hogy keményen megy a kizsákmányolás, elég durva történeteket hallottam ismerősöktől. Próbálkoztam egy helyen, de csak egy hónapig bírtam mert bedolgozói munka volt, és fillérekért dolgoztattak, miközben ők felvették az államtól a rengeteg támogatást. Alá kellett írni egy papírt hogy megkapod a minimálbért, közben meg zsebből teljesítménybér, amit ha megszakadtál sem tudtál feltornázni a minimálbérre, mert akkor 24 órát kellett volna dolgoznod. No és akkor még arról nem is beszéltem hogy úgy beszéltek az emberrel mint egy darab ronggyal, mintha tök hülye lenne, és nem fogná fel mi történik körülötte. Kb. úgy másfél évig próbálkoztam, aztán a párom azt mondta hogy hagyjam a francba, majd megoldjuk valahogy a helyzetet, végül is ő dolgozik, nekem van valamennyi nyugdíjam.
Előzmény: Creatív (26)