kombájnos Creative Commons License 2008.09.30 0 0 3365
Üdv a dolgozóknak!
Volt egy kis szabim aztán lemaradtam a dolgokról de becsülettel végig olvastam mindent. Ez a pár nap alatt volt 2 nap favágás is fenyő, tölgy, gyertyán vegyesen a DCS 5000 nagyon jól teljesített semmi gondom nem volt vele :). Már tető alatt van a fa úgy hogy jól elmnet ez a pár nap. Lánckenő olajnak én az Orlen márka pilargol vg140-et használom 3500 Ft az 5 liter. A favágásnál voltak segíteni is ismerősök és az egyik mindig úgy tette le a gépet mintha tankolna tehát az oldalára fektetve és mikor rákérdeztem hogy miért ő azt mondta hogy így is tárolja és nem "állítva". Erről mik a vélemények? A másik darabolni hogy szoktatok? Fűrész bakon, vagy egy méretesebb rönkbe vágni egy "V" alakot és azt használni baknak vagy ahogy le van öntve a szállító járműröl és ahogy jön? Én eddig a két előzőt használtam de ahhoz ugye min 2 ember kell. Tegnap az utóbbi megoldást választottam igaz hogy jobban oda kell figyelni a dolgokra de szerintem termelékenyebb de egyedül is tudsz dolgozni. Erről is kérném a tapasztalatokat.