arpipapa6106 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 2958
Ezt nem értem. Ha egy lánc keményebb, akkor hogyhogy mégis kakibb? Az biztos, hogy mióta szakember élezte meg a láncot, azóta a fűrészt visszafele kell fogni, úgy eszi magát bele a fába, csak a gép bírja. Jelenleg stihl lánc van rajta. Csak ugyebár az oregon olcsóbb, és én szeretem a kemény anyagból készül cuccokat.

Hát nemtudom, milyen hülye ács dolgozhatott vagyis próbált ezzel a géppel dolgozni. Nemrég vettem ezt a gépet a vatrerán, frissen élezett lánccal (legalábbis ezt írta a faszi róla), végülis látszott, hogy reszelték nemrég. Ja és nehezen indult a gép, főleg melegen. Persze ha fordítva van a menbrán a karbiban úgy nehezen is indul, na mind1. Kész lett a gép, megy rendesen, próbavágás következett, 1 akácgerenda volt az áldozat. Miután hozzáért a fához, és tiszta erőből kellett belenyomni ideges lettem, és kb 1 perc alatt elvágtam vele, de lefőttem, mint a gyenge kávé. A vágás mentén a fa feketére égett. Na ekkor vittem el a szakihoz, aki közölte, hogy a mélységhatárolóból is szokás lereszelni, minden láncélezésnél 1 tolást. Még soha nem vettek le a mélységhatárolóból, pedig a lánc már a felére kopott. Mindezt csak azért írtam le, hogy elmondjam mennyire hülye emberek vannak. én sem érek hozzá (még), de legalább veszem a fáradságot és kérdezek tőletek, vagy másoktól.
Előzmény: Freedomocska (2944)