hordozóból is van olyan, ami nem dől be a kanyarba, a CAM nem az autósülések csúcsa - valószínűleg rosszul volt bekötve, és maga az ülés sem túl stabil -.
A töréstesztek egyik sarkallatos pontja, hogy maga az ülése mennyire rögzíthető jól az autóban, hol és hogyan futnak a rögzítőpontok, ezen kívül szabályosan bekötni is meg kell tanulni - még a hordozót is -, tehát lefixálni az övet pl., mert csak így érhető el vele megfelelő védelem.
Legolcsóbb isofixes ülés az én tudomásom szerint németországból az STM ülések, kinézetre olyanok, mint a recaro és 150 eur körül vannak, ha emlékeim nem csalnak.
Az isofix lényegi előnye onnan van, hogy a bekötést nem bízza avatatlan kezekre, tehát ha beteszed és kattan, akkor az a bekötés jó, egyébként maga az ülés pont ugyan olyan, mint a nem isofixes azonos márkájú társa.
ill. az isofixen máshogy oszlik el balesetkor az erő, mert az alvázhoz csatlakozik - erről szép göbéket lehet találni a neten -.
én azt gondolom, hogy
1) ha meg van rá a keret, akkor jobb az isofixes, mert kisebb vele a rossz bekötés esélye (bár a gyereket még akkor is be lehet lazán kötni, és akkor megint ott vagyunk, ahol a part szakad)
2) normál ülést megfelelő autópróbával elég masszívan lehet rögzíteni, de ahhoz mindenképp össze kell őket próbálni, mert bizonyos autótípusok bizonyos ülésekkel nem igazán kompatibilisek (pl. korábban emlegetett concord trimax vs. toyota modellpaletta)