jacsoj Creative Commons License 2008.09.23 0 0 4776
"Csak a fajtát kellene ügyesen kiválasztani"

Így igaz, de nagyon ügyesen. Én is azért vettem 100 tőke Pölöskeit, hogy milyen jó lesz szeptember közepén fogyasztani. Most már tudom, hogy okt. elején jó. Tehát gondoskodni kellett másik fajtáról szept. közepére. Ez lett a Palatina(augusztusi muskotály), ami a leírás szerint aug végén érik. A Néró aug. közepe helyett szept eleje. Úgy látszik a szőlőt is elérte bizonyos reklám biznisz. Ebből már lehet tanulni.
Mindenképpen át kell gondolni a csemegeszőlő érési idejét, hogy mikor jön el a fogyasztás ideje. A nyarat uralja a dinnye, sárgabarack, őszibarack, szilva, körte.
Szeptember elején kifogyóban vannak a fent említettek, innen a szőlő az egyeduralkodó. A tőkén érés idejét kell beosztani aug. vége, és nov. eleje! között. Leírnék egyáltalam bevált sort, természetesen más lehetőségek is vannak, a lényeg, hogy már augusztusban ne kelljen permetezni, és az őszi esöknek, rohadásnak is ellenálljon, főleg a későbbiek:
Eszter- Kozma Pálné- Néró- Palatina- Boglárka- Saszla (fehér, piros)- Piroska- Pölöskei- Teréz- Moldova.
A Kozma Pálné, Saszla, Boglárka egy kicsit érzékenyebb fajta, a többi elpusztíthatatlan.
Hát akkor sok sikert, és kitartást.
Előzmény: Csillu77 (4772)