A ,,Tarasz Bulba" hármas koprodukcióban készült (ukrán, lengyel, orosz).
Történelmi filekből még egészen jó játéfilmet csináltak ,,1612" címmel.
Nagyon jó lett ,,A Birodalom bukása" sorozat,
http://ru.youtube.com/watch?v=dfUaw0BfaZA
illetve teljesen korhű, és majdnem dokumentum-értékű a ,,Birodalom csapások alatt".
Most jön ki a mozikban a ,,Kolcsak" (,,Admirális")
(pár snitt abból is):
http://ru.youtube.com/watch?v=IESTueKuCDk
http://ru.youtube.com/watch?v=jw6GX9Ls394&feature=related
Nagyon sok jó flm született csupán idén:
,,Kőfej" Каменная башка (Nyikolaj Valujevvel(!) a főszerepben; egy kedves romantikus sztori);
,,Hadifogoly" (Пленный)
,,Vadászat Berijára" (,,Alekszandrovszkij-kert 3") többrészes (Охота на Берию (Александровский сад-3))
,,Galina" (Галина). többrészes. Galina Brezsnyeva életéről (nagyon korhű, és rendkívül megrázó emberi történet).
,,Új Föld" (Новая земля). Börtön sci-fi, d inkább pzichológiai dráma.
Szóval - rohadtul nagy a felhozatal, és van is miből válogatni.