kombájnos Creative Commons License 2008.09.17 0 0 2635
Hello! Időm az nagyon nincs mert van meló mindig de elég keveset alszok így éjszakánként lehet olvasgatni :). Hogy miért ezek a gépek? Tetszik a színük :). Viccen kívül az unokatesóm forgalmazza őket nálunk. És ő beszélt rá hogy próbáljam ki. Régen volt egy 041AV Stihl-en de lehet hogy tőlem is öregebb volt. Nehéz volt mint a dög és mindig voltak bajai de ez már a korából adódott nem másból. Aztán 3 napig volt egy 039-es. De mindenki azt mondja hogy ez a legrosszabb választás a Stihl gépek közül. Az olajszivattyúja kontstrukció hibás még azok is ezt mondják akik naponta az erdőre járnak, aztán pár nap után lett belőle a Makita. A DCS 5000-est 1 évesen vettem 65e-ért mert egy csávónak számították be a 7900-asba, most 2 éves nagyon elégedett vagyok vele csak magamnak vagy a haveroknak fűrészelek nem ipariba. Bajom még nem volt vele pedig akác és tölgy fát vágok vele kap rendesen 45-ös lap van rajta. Néha állítani kell az alapjároton de ennyi. Aztán jött a DBC 4510 ez is akciósan :). Damilfej, bozótvágókés, fűrésztárcsa van hozzá minden és használom is őket serényen. Ezt most vettük áprilisban. A gyorsrögzítő ami a fejet fogja meg ha vágóeszközt cserélsz egy kicsit érzékeny a koszra. Ha már sok van benne akkor csak kulccsal lehet kioldani a rögzítést de ez a legkevesebb. A DCS 4610 most szeptember végén került hozzák újonnan. Azzal még csak pár 10-15cm törzsátmérőjű akácot vágtunk ki a telep végén. Szóval az még bejáratós, de a hétvégén ha az idő engedi megyünk nyárfát vágni kezdésnek jó lesz a gallyazáshoz. Először tartottam a Makitától. Tudtam hogy elektromos gépekbe csúcs kategória de benzines gép még az ismerősi körömben sem volt. De NEM bántam meg a választást tényleg profi gépek a kasza és a nagyobbik fűrész mehet egész nap ahogy írják. Összegezve nekem nagyon bejött a Makita ajánlom mindenkinek.
Előzmény: wector81 (2613)