Dínó Creative Commons License 2008.09.16 0 0 72

Azért az átfolyósnak is vannak hátrányai :) Amivel eddig találkoztam, az mind megzavarodott, ha több helyen csapoltak meleg vizet.

Szerintem inkább tárolós. Nem feltétlenül külső indirekt, vannak már szuper beépített mini réteges tárolós kazánok.

 

Mellesleg szerintem 400-450e-ből nem fog összerakni egy Vaillant rendszert.

Itt most nem csak egy kazánról van szó, van radiátoros és padlófűtéses köre is, ezeket össze kellene szépen hozni egy megfelelő vezérléssel (esetleg külső hőmérséklet szabályzással).

Szerintem ha ez a keret, akkor a Thermomax, Saunier Duval, Immergas háza táján kellene körülnézni, miután egy gépész kitalálja, hogy mi kell a fűtéséhez.

A Thermomaxnak van olyan kazánja, ami egyből tudja a radiátoros és a padlófűtés kört is, vagy pld az Immergasnak remek és nem drága fűtésmoduljai vannak: DIM ABT, az SD-nek meg ott a jó kis Isotwin Condens kazánja...

 

De a Fűtéses topikban sok szaki van, ott is érdemes lenne futni egy kört. Nem is biztos, hogy a kondenzációs kazán a megoldás, egy jól kitalált rendszerben folyamatosan, alacsony teljesítményen üzemeltetett Renova Minival elég jó eredményeket lehet elérni.

Előzmény: katonalajos (66)