Törölt nick Creative Commons License 2008.09.11 0 0 692
Igen, ezt valóban jól látod. Az Amway módszereit nem ismerem, de azt tudom, hogy hagyományos módszerrel dolgoznak, így el tudom képzelni, hogy tényleg vannak betanult mondataik. Igen, tényleg a másolodás miatt van, amiket leírtál. A konferenciákon tényleg elvárják, hogy tapsolják, ugráljál, de én sem vagyok az a típus, aki ezt megteszi. Így egy kicsit tapsolok (már amikor), de nem ugrálok. Lehet, hogy csúnyán néznek rám e miatt, de kit érdekel. Bár mondjuk annyira én nem is éreztem ezt, mint ahogy leírtad. Ami engem illet, és azt a csoportot, ahol én vagyok, mi nem hagyományos módszerekkel dolgozunk. Persze nálunk is előforulnak mondatok, melyeket lehet, hogy a legtöbb, vagy minden csoporttársunk használ, de nálunk a legfőbb alapelv az őszinteség. Mi "szembe úszunk az árral". Vannak tipikus mondantok, melyekre a kifogáskezelés alapján érvelni kellene, de mi azt mondjuk, hogy "igen, igaza van" pl. tényleg drága a termék. Amitől az emberek meglepődnek.
Igen, azt én is tapasztalatam, sőt sokat hallottam, hogy "szenvedélybeteggé" váltak az emberek. Sajnos sokan nem tudják külön választani a munkát, tehát itt az mlm-et, és a magánéletet. Lehet, hogy én nekem sem sikerült igazán, de igyekszem szétválasztani, és egyensúlyt találni. Lehet, hogy ez sem a legjobb megoldás, de itt a munkahelyemen nem is tudják rólam, hogy mlm-ezem. Nem rohantam le őket a sem termékekkel sem az üzleti ajánlattal. Nem írtam névlistát sem. Megtanultam a honlapszerkesztést nagyon amatőr módon, így a honlapomat is magam készítem, és a csoportunkban mindenki. Így a honlapunk sem egységes, legalább is a kezdőoldal nem. A termékleírás persze többnyire azonos, hiszen az eléggé adott. Vannak termékek, ahol a cég által kiadott hivatalos leírást lehet csak alkalmazni, így sok választás nincs. Meg nálunk adott az MLM Tévhitek is, melyet a mi csoportunk terjeszt és az anyag által nagyon sok érdeklődővel van alkalmam kommunikálni, úgy, hogy én nem is zaklatom őket, ők keresnek engem. Hírlevélküldő rendszert is működtetünk, ami megint azt segíti, hogy tényleg csak azokkak kommunikáljak, akik erre vevők. Én pl. olyan spam levelet, amiket nap, mint nap kapok, soha nem küldtem ki.
Előzmény: Albertinka (691)