Albertinka Creative Commons License 2008.09.11 0 0 691

Én a legfőbb gondot abban látom, hogy az mlm-ben nem a termékek eladása az igazi munka, hanem az ismerőseim gondolkodásmódjának megváltoztatása, vagyis a folyatamos agydögönyözés. Pl. az Amway-hívők szinte minden kérdésre ugyanazt a négy-öt frázist válaszolják, és ez a négy-öt frázisos válaszuk legalább 100 "kifogásra" ki van dolgozva. Van egy Amway-s barátom, akivel már beszélgetni se tudok, mert minden válaszát előre ismerem, nincs egyetlen önálló gondolata sem, mindegyik mondata valamelyik könyvből vagy kazettáról származik. Ennek nyilván a másolódás az oka, mindenki azt szajkózza, amit a felső vonaltól hallott. Régen voltam olyan Amway-kongresszuson, ahol nem volt kedvem húsz másodpercenként tapsolni és egész nap hullámozni, így aztán mindenki úgy nézett rám, mint egy marék kukacra. :)))

Aki az mlm-ben sikeressé akar válni, annak fel kell vállalnia, hogy mindent az életében ennek rendel alá. És mivel a belépők zöme ezt nem tudatosan teszi, hanem észrevétlenül, egy lassú folyamatban válik szenvedélybeteggé, csak akkor veszi észre, hogy elmart maga mellől barátokat, családtagokat, amikor már régen késő. Ha meg nem jön össze az üzlet, nem válik sikeressé, már nagyon ciki visszabbalgani a "negatívan gondolkodó" barátokhoz, hogy bocsi, én voltam a hülye.

Szóval nagyon nehéz ügy ez.

Előzmény: Törölt nick (688)