Lipi07 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 2238
Normális nagykerek nem szólnak bele, hogy a kereskedő a saját pénztárcájából mit ad a vevőjének, miért is tennék, semmi közük elvégre hozzá. Azért irom hogy normális nagykerek, mert pl. a Husqvarna beleszólt nekem, meg abba is, hogy mit képzelek én, mi az hogy árulom a termékeiket az interneten, az meg az utolsó csepp volt szerintük a pohárban, hogy még  olajat is adok a géphez. Azt mondták, nem lehet, mivel az akció az olaj nélkül van, és egyébként sem támogatják az internetes kereskedelmet, vegyem le a honlapról. A Hondánál szintén ez a helyzet, de ott legalább értelmesen megmagyarázták, hogy azért nem szeretik az internetes kereskedelmet, mert területi védettséget garantálnak a márkakereskedőiknek, és ezért cserébe elvárják, hogy legyen raktárkészletük nagyjából a teljes spektrumból, és igényes legyen a bolt, reklámozzon rendszeresen stb. Az internet meg áthágja ezeket a szabályokat úgy ahogy van :) Mostmár fix árakat is követel a Honda, minimális mozgástérrel. Én csak szervizesük vagyok sajnos, aki ugyan kap gépet tőlük, de csak a boltban árulhatom, nem is reklámozhatom magam. 
Előzmény: 4125 (2227)