zordonC3 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 247
félig OFF

ha van ennyi kapacitásod, szívesen veszlek :) Az a baj hogy kisebb bajom is nagyobb most a kerítésnél, pl apróság a szomszéd qtyája átlógott a kertbe és a 10 erű tcom földkábelt kiszedte a földből (!) 30 centi mélyről, és átrágta, adsl mint munkaeszköz megsemmisült, nemrég kötötték vissza...

szemben lévő régi házat átépítik és a barmok kidöntötték a főfal egy darabját véletlenül (végül is mit vártak, kicsit érdekes a főfal, boltív van benne befalazva és kiütöttek belőle pár téglát, aztán visszafalazták zsalukővel (nem feltöltve a zsalukő belsejét) no comment, na ekkor kezdtem el fényképezni - csak a szomszédnak átadás célból aki még nem lakik itt de lehet hogy nem is fog merni beköltözni... De komolyan zsalukő tégla helyett?

Ezek után a mekkelekek olyan sikeresen húzták újra a villanyvezetéket, állítólag engedéllyel kötötték le az órát hogy (k*rv**nyázás után) sikerült megdögleszteni nem csak a ház villanyrendszerét hanem az oszlopon lévő apróbb trafószerűséget is vhogy, úgyhogy 24h-t nem volt áram nálam sem a közös oszlop miatt, telepakolt fagyasztónak annyi... Át sem jöttek még annyit sem hogy sorry... Az elmű meg engem cseszegetett hogy túl hosszú az oszloptól a házig a légkábel, mintha nem ők kötötték volna annó, engem nem érdekel, csináljanak támoszlopot a kert közepére saját költségükre, én a kertet fel nem ásom, munkagép nem tud bejönni, oldják meg...

Ezek után kerítés alap építéskor kiesett a zsebemből a mobiltelefon és szerintem betemettem homokkal, így majdnem 5 m-t visszaszedtem (kézzel! 6 talicska homok), de a telefont nem találtam meg. A szolgáltató szerint ebben a cellában van, hívható, kicsöng, éjszaka végigsétáltam a kertben hátha villog valahol, de nem hallok egy mukkot sem, sem éjszaka, sem nappal, a házat 10x megnéztük. Mára lemerült szegény, salalááá... kb 100 saját készítésű vers is benne volt, nem is a sim kártya vagy a motorola telefon fáj...

Na ezek után építsek kerítést... Már nem is fáj ha 1 centi különbség van két zsalukőszél között, úgyis az élősövény a végleges megoldás...

Naszóval ennyit arról hogy miért nem haladok, de a felét még nem is írtam... Mit traktáljalak benneteket a hülyeségeimmel...

Na most már nincs kint ezer fok, tényleg megyek kicsit kövezni. Eddig úgy csináltam hogy 5-10 cm föld lapáttal vissza (kavicsos, néha 5-10 centis kövek is), ugráltam rajta egy kört, majd egy házi tákolású döngölővel úgy ahogy megcsináltam, homok rá 5-6 centi, arra zsalukő, amire ráálltam és kicsit (1 centit) lejjebb ütögettem (de a homokot nem döngöltem). Ez van, feljön feljön... A zsalukő elemeket mivel egy sor, amúgy sem vasalom be, úgyhogy ha az egyik feljön, majd tavasszal visszamegy, legalább lesz ami lefelé húzza a kerítésdrótot...

Az oszlopok alatt kb 70 centi mélység van, zsalukő csak a felső sor, és az üregbe tett kövekkel, esetleg pár téglával amit tudom hogy nem ajánlottatok de tömör tégla - szintbe sikerült hozni a felső zsalukövet (tehát egy kőtákolmányon áll). Szerintem még 1 hét mire elkészül a zsalukősor, addigra talán a megrendelőm is fizetni fog (végül is 1m ft-tal lóg már!!!!!) x hónap után és talán lesz pénzem pl. sódert rendelni....

félig ON
Előzmény: cordon (244)