csibi6805 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 1986

Üdvözletem mindenkinek!

 

 

A segítségeteket szeretném kérni! Tegnap vásároltam meg életem első benzines láncosát, főleg az itt olvasottak hatására egy Makita DCS4610-est. Mivel eddig csak villanyosokkal volt dolgom így kapásból felmerült egy pár kérdés. Először is a bejáratás. A boltban azt mondták, hogy nem kell különösebben foglalkozni vele, csak jó minőségü olaj legyen benne. Namost itt azért nem ezt lehet olvasni. Erre a témára a kezelésije se tér ki, csak azt írja, hogy Makita olajnál 50-es, míg más olajnál 40-es keveréket kell használni. Nem kéne a bejáratás alatt dúsabb keverék a gépbe? Ja igen az olaj. Motorolajat Dolmar típusu, API TC, JASO FD minőségü olajat adtak, a láncolaj szintén Dolmar, de csak valami értelmetlen nem földi eredetű nyelven(németül) írott szöveg van rajta. Remélem szerintetek megfelelőek az olajak! Az a baj, hogy elég rég volt bejáratós Wartnyúm, kissé megkoptak az ismereteim így jó lenne ha bővebben foglalkoznátok vele. Hú, amig ezeket lekopogtam(nem vagyok egy titkárnő alkat), elfelejtettem miket is akartam kérdezni, de amint eszembe jut... Na mindegy, azért ha írnátok úgy általánosságban egy-két okosságot, hogy mire kéne vigyázni a hosszú élettartam érdekében annak is roppantul örülnék.

 

Amatőr tisztelettel, az oldal egy új rajongója csibi