Fődhözragatt Creative Commons License 2008.08.22 0 0 2011

"már egy éve, hogy elkezdtem az egyutasok világa iránt érdeklődni"

Vigyázz, veszélyes! Úgy rá lehet szokni a jó egyutasra, mint a narkóra. :-) Tavasszal elkezdtem fülelni járni, a továbblépés lehetőségét keresve. Hááát, nem könnyű... A Nea marhára el van találva, vagy legalábbis marhára eltalálja a gusztusomat. Minél többet füleltem, annál inkább arra jutottam, hogy amíg lakást nem cserélek, és tágasabb nappalim nem lesz, addig nem is váltom le a Neákat. (Remélem, jövőre összejön a lakáscsere.) Tulképpen csak a testet megremegtető mélybasszust hiányolom, pl. taiko zenén - élőben hallgatva baromira élvezem, amikor megszólal az o-daiko. Minden mást igen jól tud szvsz. Többutasok hallgatása után hazajőve és bekapcsolva mindig azt kellett megállapítanom, hogy tud valamit, amit egyetlen többutas sem. Hiába jobbak ebben vagy abban, netán többmindenben (az egyik mélyebbre és/vagy magasabbra megy, a másik finomabb részleteket is megszólaltat, a harmadik színezetlenebb, pontosabb hangszerhangokat produkál stb.), valami mégis hiányzik belőlük, ami a Neában megvan, és valahogy életszerűvé, "helyessé" teszi a hangzását. Nem tudom pontosabban megfogalmazni. Élő zene után hallgatva különösen meggyőzőnek érzem ezt a fajta "helyességét". És a hibái számomra könnyen megbocsátható típusúak és mértékűek. Úgy sejtem, sokkal többe fog kerülni az utóda, amire végül azt fogom mondani, hogy na ez igen, erre már hajlandó vagyok lecserélni. Árban a közelében még nem találtam ilyet. Szóval vigyázz! A jó egyutas függőséget okoz! :-)

Előzmény: Robici (2009)