Face88 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 3330
Üdv!

A motor tekercs elszállásra én még nem láttam példát, ahhoz nagyon sokáig kéne nagy áramnak folyni rajta ami nem szokott mert előbb elég ami előtte van. A vezérlőd azon fázisának hídmeghajtó IC-je vagy meghajtó fokozata is elszállhatott amikor felrobbantottad a FET-eket. A melegedésnek a pontos okán nem tudom. Elszállhatott továbbá a motorban elhelyezett 3 HALL szenzor valamelyike, tehát egy fázis jel visszacsatolás kiesik, ugyanez a hibajelenség. Adj a vékony vezetékes csatlakozón a pirosra és a feketére +/- értelemszerűen stabil 5V-ot akár úgy is hogy a vezérlőre van dugva. A stekkerben a fekete vezeték és a színes vezetékek mindegyike közt megjelenik az 5V ha nagyon lassan forgatod a kereket. Van 5V, nincs 5V váltakozik, amikor odabent elhalad a mágnes a szenzor előtt, az az "indító jel". Remélem érthetően írtam.

Ezzel nem javul meg semmi, de kiszűrheted hol a hiba. Azt tapasztalatból mondom hogy a motor széthúzás és szenzor csere nem egy hálás művelet, nagyobb motoroknál emberi erővel megfékezhetetlen Neodymium mágnesek úgy tudnak dolgozni, hogy könnyen ott maradhat egy darab az ujjadból. Majd óvatosan, de reméljük nem kell szétszedni, bár sajnos könnyen előfordulhat ismerve a kíméletlen előéletét.
Előzmény: csimmore (3328)