haliho Creative Commons License 2008.08.05 0 0 364


Szia Nemthomi!

Azt gondolom, hogy visszaértünk oda, ahonnan elindultunk.

Az én Istenképem pedig egyenlő annak az Istennek a tanításával, amely egyedüli, és amelyről a Biblia beszél.

Én ezt messze nem merem kijelenteni, sőt nagyon nagy gyanakvással figyelem, bárki is mondja/írja - szvsz ez egy baromi nagy tévedés. (Ha Te írod le, akkor is.) Merthogy "tükör által, homályosan látunk..." Ez alól Nemthomi se kivétel (persze én se vagyok kivétel.)

Azt gondolom, hogy kimerítettük ezt a témát, javaslom itt fejezzük be.

Az előző hsz-del kapcsolatban még annyit tennék hozzá, hogy az volt a benyomásom, hogy te bizonyos szavakat más értelemben akarsz használni, mint a szokásos, elterjedt. Ehhez persze jogod van, de nem segíti a megértést, hasznát viszont nem látom. Tehát ha azt mondom cinke, akkor persze gondolhatok a tevére, de mi haszon van a dologból? Mindenki röhögni fog, ha arról beszélek, hogy 30 kilométert mentem egy nap alatt az cinkém hátán. Én persze magyarázkodhatok, hogy a cinke ilyen ló-méretű, púpos izé, aminek semmi keresnivalója a Veszprémi Állatkertben (->régi vicc), de nem egyszerűbb tevének nevezni, és akkor a többiek legalább valamivel jobban értik, hogy mit is akarok mondani?

Üdv:

halihó
Előzmény: nemthomi (349)