emgergo Creative Commons License 2008.08.04 0 0 41424
Múlt heti termése a szüleimnek:

A kertünkben bizarr módon az esők után májusi pereszke ütötte fel a fejét. Nem tiltakozunk ellene (fenyőpereszke meg ősszel van sok).

Néhány marék rókagomba, olyan tucatnyi vargánya, sok érdes- és molyhos tinóru, galambgombák, 15 nagy őzláb, no meg ritkaságként (a kerítésünk előtt termő) csoportos csiperke. Utóbbi nagy meglepetés volt, mit mondjak.

---

Ma a Déli-Börzsönyben:

vargánya 5-6, és egy kivételével mindegyikbe már belefeledkeztek a kis drágák :) Egy marék rókagomba, így is kb. avar alá ástam értük...

Olyan 40-50 sötét érdestinóru, 2 gyönyörű céklatinóru,néhány sárgahúsú tinóru, meg egy másfajta színű érdestinóru változat (barnás kalap); 6-7 dióízű és kékhátú galamb. Féltucatnyi nagyon szép piruló galóca, és nagy örömömre három gyönyörű nagy császárgalóca is akadt.

Nem ehető front:

Gyilkos galócát meglepetésemre alig láttam. Jóval többet vártam. Találtam 4 farkastinórut (ritka eset), meg életemben először egy kesernyés tinórut is. Meg valami sárgás galambgombát, ami után némileg csúnya szavakat használtam, mert a kóstoláspróbát remek, égetően csípős ízzel hálálta meg...

Ja és egy pecsétviaszgomba is akadt, elhoztam dísznek.

Már a böglyök is elpilledtek, bár zúgtak eleget... A kis szem előtt járőröző legyet valami irtsa ki. Én törölközőpörgetéssel próbálkoztam :) Szúnyog nincs, valószínűleg megsült mind...