Aurora11 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 644

Szia Cíprian!

 

Nagyon köszönöm,hogy elmondtad,hogy a foton sok hullám eredője.Régebben erről nem hallottam,azt hittem,hogy csak az elektron,a proton,és ilyen részecskék alkotnak hullámcsomagot.Azt hittem,hogy a fotonok síkhullámok.De valójában azok is hullámcsomagok.

És szerintetek lehetséges az,hogy az atomoknak a képei az örvénylő galaxisok?Mert John Barrow-os könyvekben olvastam,hogy az univerzumban az elsőcsomósodások azért vannak,mert a kvantumfluktuációk fúvodtak fel makroszkópikus méretűekre.Nem-e lehetséges az,hogy a makrokozmoszbeli örvények(amiből a kvazárok kialakultam,amikor beindult bennük a csillagfejlődés) egy az egyben az atomok felfúvodva?Csak a csillagok alakultak volna ki később,mert azok még kisebb hullámhosszú fluktuációk,hanghullámok eredményei,amik nem estek a részecske-örvény keltéshez szükséges rezonanciafrekvenciák egyikébe sem.Meg ott a kérdés,hogy a galaxisoknak és a mágneses terüknek van olyan kapcsolata,amit nem tudtak kideríteni.Azt hallottam,hogy azt sem tudják,miért van a galalxisoknak mágneses tere.

Előzmény: cíprian (643)