khiraly Creative Commons License 2008.08.02 0 0 3148
Szia!

En is megjavitottam az enyemet, de ugyanolyan kondim pont nem volt, igy nagyobb kapacitasut tettem bele. (kisebbol csak 16V-os volt azt hiszem).
Szoval 470uF kondit tettem bele, es sima 1A-es diodat. Toltest kb. fel percig birta es szetegett a dioda. Tettem bele nagyobb diodat (valami 50xx, pontos tipust is tudok majd mondani, szerintem 3A-es legalabb. Nagyobb lukat kellett furni a labai miatt).
Az is hamar beadta a kulcsot (kb. egy perc alatt).

Aztan kicsereltem a diodat ujra, es kivettem a kondenzatort, es nem tettem a kondenzator helyere semmit se. Igy teljesen tokeletesen toltott. (bar kimenetet nem mertem). Igy meg 2x mentem a biciklivel, majd eltort a bicikli csomagtartoja.

En arra gyanakszom, hogy a kondenzator is rosszul volt oda eredetileg is megvalasztva. Azt hiszem eredetileg egy 25V 220uF -os kondi volt. Szerintem a kondi nem birja (megno az ohmos ellenallasa, ahogy oregszik), es aztan lancreakciokent egyre nagyobb aramot vesz fel, felforrosodik a kondi es szet is pukkan. A nagy aramot a dioda se birja, az pedig leeg. A nyakon barna egesi nyom is lathato volt a dioda forrpontja korul.

A kondinak egyebkent szuro szerepe lehet (szerintem), gondolom valahany kilohertzel ketyeg egy ilyen kapcs uzemu tap, es a akorul szur valamit a kondi.

Az en kondim ugy durrant szet hogyha megraztam a toltot, akkor zorgott, es az egesz sapkaja lerepult, a benne levo ilyen uveggyapot szeru anyag pedig mindent beteritett a kornyeken.

Egyebkent ez a tolto szerintem hihetetlen gagyi. Amikor uzemel, akkor az alkatreszek joresze 80C felett van, alig lehet megfogni oket. Szoval biztos hogy kisporoltak belole amit lehetett.

Mohos Tamas kuldott egy ujat (fekete szine van), beleneztem, es sokkal komolyabban nez ki mint ez a gagyi zold. Nagyobb transzformator van benne, es sokkal komolyabb hutobordak (rendes aluminium, nem pedig ilyen hajlitott lemez, mint a zoldben).

A zold tolto szetszedesenek minden lepeset dokumentaltam, szoval majd ha megkaparintom ujra a fenykepezomet, akkor teszek fel kepeket.
Előzmény: Face88 (3144)