Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 8

Nekem semmit sem kellett felmásolni, viszont a mellékelt CD-n található, valamint a Matrox honlapról letölthető programmal egyaránt működött. XP SP2 volt, SP3-ra még nem tettem fel. Talán írd ide a hibaüzenetet.

 

Először a drivert kell feltenni, utolsó verzió: w2k_582_2k.exe

 

Utána a tunert kezelő PCVCR programot: vt_210a.exe

 

Sajnos egyébként ez a tuner nem képes automatikusan váltani az A2 sztereo és NICAM sztereo adások között. Csak registryben lehet átállítani, a programot pedig ilyenkor mindig újra kell indítani, hogy tudomásul vegye a beállítást.

 

Eleve a magyar adások rendszerét sem jól tudja, a régi kommunista SECAM szabvány szerint képzelte a készítője Magyarországot, holott már akkor is régen PAL volt, amikor írták a programot.

 

A helyes beállítások:

 


-----------------------------------------------------------------------------------

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Matrox\RainbowRunner\0\TVTFreq\TVTCountry]
"Hungary"="PAL_BG_STD,BG_FM_NICAM" 
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Vagy:
-----------------------------------------------------------------------------------------

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Matrox\RainbowRunner\0\TVTFreq\TVTCountry]
"Hungary"="PAL_BG_STD,BG_DUAL_FM"

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Tehát ez gyakorlatilag két regfájl, vagy az egyikre kattintottam, vagy a másikra. Így tudtam beállítani, hogy A2 vagy NICAM szabvány szerint működjön a sztereo dekódolás.

 

További lehetőség, hogy a PCVCR program telepítése után nem indítom el a csatornák keresését, hanem leállítom a programot. Utána lefuttatok egy regfájlt:

 

 

======================================

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Matrox\PC-VCR\TV]
"European Mode"=hex:01
"Country code"=hex:01,00,00,00
"TPL Registration"=""

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Matrox\RainbowRunner\0\TVTFreq]
"Country"="Hungary"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Matrox\RainbowRunner\0\TVTFreq\TVTCountry]
"Hungary"="PAL_BG_STD,BG_FM_NICAM"

===================================

 

Ezután indítom a csatornakeresést, választhatom a "Hungary" beállítást, mivel így már helyesen fogja kiolvasni a registryből a ránk vonatkozó információt. Egyébként Ausztriát lehet választani, a csatornakiosztás azzal is jó, de a hang A2 lesz.

Előzmény: Satfun01 (7)