M61021 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5010

Még egy komment az igen jó fesztiválhoz. Régebben már szerintem volt téma: A színpad, nézőtér, táncplacc relatív elhelyezkedése. Én a színpadot meg a nézőket (ülőket is) mindenképp egymás mellé tenném, leginkább egymással szembe ugyebár. Mert azért megy az ember, hogy hallja a zenét jól és lássa, hogy születik. Mások, meg táncolni is szeretnek, tehát nekik is jó erre helyet biztosítani, de annak szerintem nem ideális a nézők és a színpad  közötti rész, legalábbis a hallgatóság szempontjábúl. Talán alázatos táncoslábú barátaink sem bánják, ha a koncert alatt nem feltétlenül vannak a figyelem középpontjában. Félreértés ne essék, én is csípem a sortáncot (91-óta), de ilyen körülmények között nem könnyű ugyebár bekapcsolódni, ha nem olyan képzett az ember. Szóval szerintem vagy a színpadnak lett volna jobb helye a padok előtt, vagy ha ez lehetetlen volt a helyi adottságok mellett, akkor a padoknak a színpad előtt, és biztos lett volna hely táncolni is. Vagy lehetett volna még keresztben az egész a sátorban. Szóval jó volt, de a hallgatóságnak nem volt annyira évezhető így a hang és látvány. Asztalok meg egy nézőtérre nem is feltétlenül kellenek. Hátrébb a sörsátorba jó, de a nézőtéren inkább csak a helyet foglalja, azoktól akik közelebbről akarják élvezni a művészetet.

Jobbító szándékkal szóltam. Uff. Remélem vita azért nem támad :)