m.nori Creative Commons License 2008.07.25 0 0 26470
Kedves Gábor,

Én 21 éves vagyok május végén kiderült, hogy van a jobb petefészkemben egy 74x57 mm-es vékony falú, sima belfelszínű, echomentes bennékű,  ciszta melynek a felső pólusában 20 mm-es kis fiókciszát tartalmazó res volt. Mivel fájdalmat okozott így úgy döntöttek, hogy meg kell műteni, mivel jól helyezkedett el így hüvelyen keresztül oldották meg. (UH vezérelt punctio) Most voltam kontrollon ahol kiderült, hogy a ciszta még megvan csak kisebb ( 15x 11mm) nem mondtak semmit hogy ez mit jelent csak menjek vissza 3 hónap múlva, ha pedig panaszom van akkor hamarabb. Azt szeretném kérdezni, hogy ez most mit jelent, a műtétnél el kellett volna mindnek tűnni? Most kellene valamit tennem vagy várjak? Olyat is hallottam, hogy megeshet az is hogy nem lehet gyerekem, ez valóban így van? A cisztával összefügghet az, hogy mostanában nagyon hízékony vagyok és akármit teszek, nem tudok fogyni? Az lenne még a kérdésem, hogy a kivizsgálások során több helyen említették, hogy folyadék van a hasüregembe, de semmit nem mondtak ezzel kapcsolatban. Ez mindenkinek így van, vagy ezzel menjek el orvoshoz?

Köszönöm szépen a segítséget! Tudom túl sok a kérdésem, de annyira tanácstalan vagyok.