marics Creative Commons License 2008.07.24 0 0 16

Szevusztok Kert-építkezők!

Én is átéltem már több helyszínen kfle építkezét. Én azt tapasztaltam, függetlenül a mesterektől mindenhol az építendő felület tizszeresét teszik tönkre a munka közben. Nálunk Bp. tavaly szigeteltük a házat.Itt lakunk így 1/2 óránként körbejártam és összeszedettem, vagy magam szedtem össze a szemetet. A munka megkezdése előtt mindne reggel kitettem hamutartót(konzervdobozt) de SOHA nem került bele a csikk.Ez az a szemét amire legjobban allergiás vagyok.Én is megpróbáltam spárgakordont húzni, teljesen sikertelen volt. Az évek óta dédelgetett, keservesen fejlődő vinca minorra megemelt pallókat tettem, hogy azon járjanak, még véletlenül sem léptek rá, ki is pusztult. A legnagyobb kárról azonban a mesterek sem tehetnek.Egyik délután amikor az éppen árnyékos falra frissen felrakott cca 100 m2 friss nedves vakolatot felhúzták, felhőszakadás jött és 3 perc alatt mindent lemosott. Ők is én is sírógörcsöt katunk, mert a 100 m2 lenn volt a füvön és itt is cca ugyanannyi volt.Hogy még mi is tetőzzük, akkor már nem volt más választás, ők a falról mosták a csővel és a fűről, hogy híguljon.SZörnyű volt!!

No de túl vagyunk rajta, idén  a kipusztult helyeken legalább újra telepítettünk ültettünk.

Ugyanez volt a helyzet a vidéki házunk felújításánál is, azzal a különbséggel, hogy nem voltam minden nap velük, így egy heti szemetet szedtem mindig. Volt olyan alkalom, hogy 1628 db csikket csipkedtem fel. 70 m2 építés 2000m2 kert.