pyf Creative Commons License 2008.07.24 0 0 179332

Droszi! Ez elsősorban Neked szól, de bárki hozzáértő véleményét szívesen veszem.

 

A múltkori klímás témához tennék fel pár kérdést. Szóval az E30.de-n találtam egy leírást a Zusatzlüfter ellenőrzéséről. Kap-e feszültséget, relék, biztosítékok, stb...

Itt azt írja, hogy a Lüfter a klíma bekapcsolásakor MINDIG forog, de amíg alacsony a hőmérséklet, addig csak takarékon. Aztán ha kell, rákapcsol.

Azt is írja (ha jól értettem), hogy kikapcsolt klíma mellett is dolgozik, méghozzá a hűtőfolyadék hőmérsékletének függvényében:

t<91°C - kikapcsolva

91°C<t<99°C - kis fordulaton

t>99°C - nagy fordulaton

 

Szóval:

 

- az tuti, hogy a jéghideg autóban bekapcsolva a klímát, a Lüfter-nek azonnal dolgoznia kell?

- látta már valaki működni a Lüfter-t kikapcsolt klímánál, túlmelegedett hűtőfolyadék mellett?

- az előtétellenállásra a leírás 6 Ohm-ot írt, Te pedig 0,47 Ohm-ot javasoltál. Itt félreértettem valamit, vagy tényleg eltérés van a két állásfoglalás között?

- és végül: ezt az ellenállást kiszedni nem könnyű, tök rossz helyen van. Viszont mintha hozzá lehetne férni kívülről. Netán tényleg ki lehet mérni az ellenállást úgy is, hogy a kötény kivágásán át a potméter érintkezőit beügyeskedem a sarukhoz?

 

Kicsit hosszú lett, bocsi.

Köszi előre is

pyf