4tissimo Creative Commons License 2008.07.19 0 0 2548

Kedves Kheiron!

Nyaralás miatti ultrahangmizériában kérném a tanácsodat. Jelenleg 18 hetes terhes vagyok, sajnos csak ma elkészült AFP leletekkel és a helyi kórházban már nem kaptam időpontot  az aktuálissá váló 18. heti genetikainak becézett UH-ra. Vasárnap indulnánk nyaralni, és csak 21+ héten érnénk vissza ebbe a városba, ahol a terhesgondozásom folyik. Időközben viszont Egerben vagy Budapesten lenne lehetőségem elvégeztetni a vizsgálatot, ha a topik olvasói - akár privát e-mailben is- tudnak olyan helyet javasolni, ahol nemcsak mozizás, de orvosi lelet készítés is folyik. Gondolom, egy ilyen privát vizsgálat kiváltja azt a 2 perces TB támogatott dolgot, amire a kórházi futószalagon lehetőség van, bár a helyi kórház kartonozójában majdnem leharapták a fejemet, amikor vázoltam, hogy más városban kívánom elvégeztetni az UH-t.

Szóval a konkrét kérdéseim:

1. Milyen szonográfus, milyen vizsgával végezheti ezt a vizsgálatot, mert akkor így kérdeznék rá a bejelentkezéskor?

2. Milyen terhességi korig nem késő elvégeztetni ezt a vizsgálatot, ideális esetben?

Előre is köszönöm a válaszodat!