szasszo Creative Commons License 2008.07.17 0 0 981
Már nagyon rég nem kérdeztem, nem kértem tanácsot itt én sem, inkább csak mások lelkét ápoltam, de most nekem is oszthatnátok egy kis észt, alulműködés témában. Ebben ugyanis vadonatúj vagyok: Húsvétkor volt radiojód-kezelésem, és a ma megkapott laboreredmény szerint TSH: 56, FT4: 5,34, és az orvos napi egy tbl Euthyrox75-öt írt fel (azt hiszem, ez mikrogrammban értendő). Olyan tök jó a rendszer, hogy minderről levélben értesítettek, tehát kérdezni semmit nem tudok az orvostól, következő időpont két hónap múlva, soron kívül küszöb alatt bekúszni sincs esély. Tudom, hogy ezerszer leírtátok már, de mivel eddig nem érintett, fogalmam sincs, hogy mennyire komoly ez mint alulműködés. Érdekes módon a tüneteket csak egy-két napja érzem, a két héttel ezelőtti vérvételkor még nem - lehet, hogy azóta tovább romlott? De leginkább a két hónap kontroll nélküli gyógyszerszedés aggaszt: nem lehet, hogy annál jóval korábban is átfordulhatok túlműködőbe, vagy esetleg nagyon kevés az adag, stb.? Az eddigi orvosomnál (az izotóp miatt most máshová kell járnom) ha a gyógyszerezésben bármilyen változtatás volt, akár kihagytuk, újrakezdtük vagy adagot módosítottunk, egész sűrűn rendelt vissza, illetve bármilyen tünetnél soron kívül is ellenőrzött, és bizony néha a hetenkénti kontroll sem bizonyult alaptalannak - igaz, hogy ez túlműködésnél volt így, na meg akkor még nem "élvezhettük" az egészségügyi "reformok" megszorító intézkedéseinek jótékony hatását... Szóval mit saccoltok nekem, mire számíthatok?
Előzmény: Zitka (978)