clematis Creative Commons License 2008.07.17 0 0 8646
Kedden éjjel érkeztünk meg Rodoszról. Sok információt gyűjtöttem az elutazásunk előtt itt a fórumon, én is megosztom veletek a kint szerzett tapasztalatainkat.
Már az indulásunk sem volt problémamentes. Eredetileg július 4-én mentünk volna, de törölték az utunkat, s választási lehetőségként felajánlották, hogy vagy július 8-án megyünk, vagy választunk egy másik utat vagy visszaadják a pénzüket. Mivel már beleéltünk magunkat, hogy Rodoszra megyünk, így a július 8-i időpontot választottuk. Eredetileg 19 órakor indult volna a gép, de fél egy körül értesítettek az utazási irodából, hogy 23.50 kor fog indulni a gépünk, 21 órára kell Ferihegyen lennünk. Napközben az interneten néztem a menetrendet, s indulási időpontként 21.50 szerepelt, amiről az utazási irodában semmit nem tudtak. Még mikor a reptérre érkeztünk akkor is a 21. 50-es indulás szerepelt, majd egyszer csak módosították az időpontot 23.50-re.

A bőröndöket mi mindig fóliáztatni szoktuk, most is ezt tettük, biztosítás nélkül 1800 Ft/ bőrönd fizettünk.

23.30 körül elindultunk Rodoszra és megnyugodtunk, hogy most már minden rendben lesz. Hát nem így történt. A szállásunk a Hotel Esperos Palace-ban volt, Faliraki mellett.
Miután megérkeztünk a hotelba, kiderült, hogy nem szerepeltünk az utasok között, nem foglaltak nekünk szállást. Nagyon rendes volt a recepciós, mondta, hogy ad egy szobát, majd reggel telefonálnak Budapestre és megbeszélik az utazási irodával a foglalásunkat. Reggel 10-re kellett a recepcióra mennünk, és közölték, hogy maradhatunk abban a szobában, amit éjjel kaptunk. Erről a szállodáról szinte semmi információt nem olvastam a fórumon, ezért írok róla, hátha más is idemegy. A 7 emeletes főépületben kaptunk szobát. Itt a szobákat felújították, kifogástalanok, tiszták, minden nap takarítanak. Az ellátás kifogástalan, bőséges, választékos volt. Úgy a reggeli, mint a vacsora. Vacsoránál annyiféle előétel volt, hogy mi már a főételt ki sem kértük. Sokféle sütemény és gyümölcs is volt minden nap. Az első napon megtartották a szokásos találkozót. Az idegenvezető késett, amin jól elmosolygott, majd ismertette a fakultatív program lehetőségeket. Magyar nyelven egy program lett volna másnap Lindos és Rodosz óvárosa horror árért. Mi szerettünk volna egy sziget túrára elmenni, mire közölte, hogy jövő héten szerdán lesz, mire mondtam, hogy mi kedden éjjel hazautazunk, erre csak annyi volt a reakciója, hogy ja csak egy hétre jöttünk. na ezek után úgy döntöttünk,hogy egyedül fogjunk megszervezni a kirándulásainkat.
Rodoszba többször bementünk, a szálloda elől indult a busz, 2 euro/fő volt a busz jegy. Rodoszban a kikötőben megvettünk a jegyet Symire 23 euro volt fejenként. Mi nem a kompot, hanem a katamaránt választottuk. Lindosba 3,80/fő volt a busz jegy.
Lindosba a legkorábbi busszal mentünk, de már így is nagyon meleg volt. Vasárnap mentünk Symire a hajó 9.45.kor indul minden nap. A buszok elvileg 40 percenként mennek Falirakiból. A taxi 14 euroba került Rodoszba a kikötőig.
A tenger kristálytiszta, apró kavicsos a meder, néhol nagyobb kövek is vannak, bennünket ez egyáltalán nem zavart, de voltak, akik emiatt inkább bementek Falirakiba strandolni.
Többen írtatok a szúnyogokról. Mi felkészültünk, vittünk magunkkal szúnyogriasztót, de nem kellett, mert egyetlen szúnyog sem volt azon a részen ahol mi jártunk.
Azért azt el kell mondani, hogy Rodosz elég drága. Mi először jártunk ott, de nagyon jól éreztünk magunkat és ha lesz rá lehetőségünk vissza fogunk menni, mert nagyon sok még ott a látnivaló.