Zalancelot Creative Commons License 2008.07.16 0 0 4506
Ha visszaolvasol, én ezt a legutolsó permetezésre írtam, amikor a szőlészek legtöbbje már egyáltalán nem védekezik.
A lombot ekkor már nem nagyon kelll védeni, kivéve a friss és hónaljhajtásokat, mert a régi levél eléggé rezistensé válik, az új hajtást, ha fertőződik simán le lehet vágni.
Ebben az időszakban én a fürt védelmére fordítok már csak gondot, hogy ki lehessen várni azt az érési állapotot, ami nekem is megfelel.

Most különösen hangsúlyos lesz ez a tevékenység, lévén, hogy a jég az északi oldalt csúnyán elrendezte.
Sajnos nem jött be az a várakozásom. hogy a jég kelet-nyugati irányyban csapott, és ezért esetleg kisebb lesz a kár, mert inkább É-Ény-ról támadott, ezért ezen az oldalon szinter nincs ép fürt.
Ellenben a déli oldala egészen jól átvészelte. Az előzetes kárbecslésem helytálló lehet, persze ez az elkövetkezendő időjárás fügvényei s lesz.

Fényképeket még nem készítettem, mert tegnap minden pillanatot a permetezésre kellet fordítani, hogy az egész meglegyen a tegnapra felszabadított időkeretben.
Előzmény: GLEVENTE (4505)