bgaby Creative Commons License 2008.07.14 0 0 8258

Szia,

 

tavaly kezdőként, nagyon sok mindent kipróbáltam mire aug.közepére élvezhetővé vált a medence...

Ezért idén már áprilisban elkezdtük a beüzemelést.

Nekem ovális Abak /tavalyi akciós :)/ medencém van, kb 24 kbm és van hozzá homokszűrő is. Ezeket csak azért írom, mert mind a vegyszer, mind a vízszűrés mennyisége és minősége kulcsfontosságú és ezt a kbm hez kell beállítani.

Amit télen beszereztem:

egy nagyobb szivattyú a keringetéshez - sajnos ennek a méretét nem tudom, de mintha 7 kwh-ról beszéltek volna - amit eredetileg a medencéhez adtak, az lett most a napkollektor szivattyúja

uvc - 40 watt (mindenkitől elnézést, ha nem jó mértékegységeket írok), v vmi hasonló, a lényeg, hogy kb 30 kbmhez írták

 

most már látom, h mennyivel könnyebb és gyorsabb - mert azonnal kell az eredmény-  kezelni a medencét ezekkel a nagyobb teljesítményű dolgokkal.

 

a tavaszi sorrend a következő volt:

  • téli víz ki, medence kimos
  • kútvízzel feltölt
  • klórsokk
  • barnulás

de no stressz :)))

  • 5l háztartási sósav + 2 napig folyamatason homokszűrős vízfogatás
  • egy hétig akár naponta többször is porszívózás, homokszűrő kimos - kiengedni a hszűrőben lévő barna vizet és folyamatosan tisztul.
  • Én tettem most a befolyóra egy "Kumpi csodazsákot" is, mert valamennyi újraképződik a vízpótlás miatt, de ez már többek szerint túlbiztosítás
  • ez sajnos türelemjáték, ami a vízmennyiségtől is függ, de kitisztul
  • azóta 1 db kombi tablettával (klóros, mert az kell) + uvc - vel kristálytiszta a víz

azt, h mennyi idő alatt ment ki a sósav pontosan nem tudom megmondani, de megérzésre sztem nem tartott tovább, mint a klórsokk hatásának megszűnése (pár nap); nem tudom mivel lehet mérni

 

Sztem próbáld meg most a pár napos rossz időben helyrehozni a meglévő vized, mert az új ugyanúgy be fog barnulni (régebben tettem fel képet is, h milyen volt az én vizem)

 

fel a fejjel :)

 

Előzmény: TnéSr (8236)