Blue_Sky_007 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 8113

A kút témára:

Nem vagyok egy kútszakértő, de ha jól tudom kétféle kút van. A vízzáró réteg fölötti, és a vízzáró réteg alatti (rétegvíz).

 

"Talajvíz

A felszín alatti első vízadó réteg, a talajvíz. A felszínről leszivárgó szennyeződések miatt a talajvíz minősége nem felel meg ivóvíznek, ezért csak ipari vagy öntözési célra alkalmas.

 

Rétegvíz

Az első vízadó rétegtől nagyobb, illetve több vízzáró réteg alatti porózus összlet vize a rétegvíz.
A szennyeződésektől védettebbek, és minősége ivóvíznek megfelelhet. (természetesen az ország területei és mélységei különböznek.)

 

Az 1995. évi Vízgazdálkodási Törvény értelmében a felszín alatti vízkincs állami tulajdon, víznyerő kút létesítéséhez tehát a törvény értelmében, hatósági engedély szükséges. A helyi vízgazdálkodási feladatok hatósági jogkörét a területileg illetékes vízügyi igazgatóságok, illetve a települési önkormányzatok látják el.

- talajvízre telepített kutak
- rétegvízre telepített kutak

Tudni kell arról is, hogy a vízügyi hatóságok bizonyos rétegvíz-készleteket védettnek nyilvánítanak, amelyek egyéni használatát nem engedélyezik.
"

 

Szerintem ebből látható, hogy a talajvíz, az igenis sok esetben fertőzött!!!!

Előzmény: Luca_41 (8111)