mitvétettem Creative Commons License 2008.07.05 0 0 7596

Üdv. a mobilmedence tulajdonosoknak. Egy év tapasztalatát szeretném közzé tenni. Kerek, 3.66x0.9 méteres medencét (20.000,-), és egy ún. vízmelegítő solarszőnyeget (45.000,-)vásároltam tavaly nyár elején. A medencéhez, tartozékként kapott vízforgatót és szűrőt, egy hónapos használat után félretettem, mert sok a sok vegyszer használat mellett is kéthetente cserélni kellett a vizet (~ 5 m3). Egy homokszűrőt (55.000,-) és szivattyút (14.000,-) vásároltam és kapcsoltam rá a medencére és a solarszőnyegre. Az ~ 5 m3 vizet nem kell lecserélni, egész nyáron kristálytiszta, és ~ 30-34 fokos fürdővizünk volt. A medencét nem ajánlatos letakarni, mert felgyorsítja az algásodást. A bogarakat, leveleket a kézi tisztítóval (3.000,-) és a szivattyú elé csatlakoztatott szűrő (5.000,-) megfogja, nem kerül be a rendszerbe, de ennek napi kétszeri tisztítása ajánlott. Az algásodás ellen a fertőtlenítésre azért 3 naponta egy darab kis tablettát (4.000,-/100 db) dobok a vízbe, nem többet. A medence alján összegyült 'homokot' a slagra szerelhető medence porszívóval (7.000,-) takarítom, szükség szerint hetente egy-két alkalommal. A homokszűrő visszaforgatásával (tisztításával) eltávolított vízmennyiséget a porszívózással pótolom. A medence alján összegyűlt port, homokot úgy is gyorsan ellehet távolítani, hogy a medencében a szélén körbe kell járni 'sietősen', ezzel a vizet megforgatva, pár perc elteltével minden 'homok' középen egy maroknyi helyre gyűlik, és a kézi tiszíttó hálóval egy pillianat alatt kiemelhető. Napi max. 15 perc ráfordítással folyamatosan tiszta és kellemes a medence vize.