Dick17 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 169

Nem tudom ki írta a hivatkozott A dal ugyanaz marad című könyet, de hülyeséget írt, hidd el nekem! (Ráadásul annyi ötlete sem volt, hogy eredeti címet adjon a könyvének!)

A Hungária 1968-ban indult először Táncdalfesztiválon az "Egyszer vagy fiatal" c. számmal és nem nyertek semmit. (Ld.: Dallam diadala 178. old.) A következő évben (1969) a "Bezzeg tavaly" dallal indultak és nem jutottak a döntőbe. (Hivatkozott mű 189. old.)

A Táncdalfesztivál, mint dalok versenye, nem úgy működött, hogy menet közben dalt cserélnek az előadók. Olyan a Magasztárban van/volt. A "Csavard fel a szőnyeget" sosem hangzott el táncdalfesztiválon, legfeljebb nosztalgia bálon. Viszont lehet, hogy a "Ki Mit Tud?"-on játszották 1968-ban, ahol végül az említett "Nem bújok én többé már a subába" dallal nyertek. (Ld.: Kiss István Zoltán: Magyar könnyűzenei lexikon, 165. old. ZajZon kiadó, 1998) A Ki Mit Tud-beli felállásuk: Fenyő, Csomós Péter és Mtlakovszky Miklós (gitár), Klein László (basszusgitár), Tóth József (dob) és Láng Péter (szaxofon).

Előzmény: jameslgt91 (168)