Scythus Viator Creative Commons License 2008.07.02 0 0 182

Kedves Scythus Viator!

Azért egy kicsit eltuloztam a dolgot (szeretek magamon élcelödni...hahaha!)
Férjem is magyar és gyerekeink is elsö éveikben csak magyarul értettek és beszéltek.
Viszont az igaz, hogy az utobbi tiz évben màr nem nagyon olvasok magyarul (az összes magyar könyvünket elolvastam amikor még volt idöm), s franciàul is csak néhàny folyoiratot: Science et Avenir, Troisieme civilisation (ez buddhista vallàsi lap), 30 M d'Amis (ez a Brigitte Bardot alapitotta àllatvédö szervezetnek a folyoirata). Mindezekkel el is àrultam, hogy milyen beàllitottsàgu vagyok.
A magyar egyesületek Pàrizsban maradtak, én meg az orszàg közepén, egy "istenhàtamegetti" helyen lakom pàr év ota, igy nemhogy magyarokkal, de franciàkkal sem sokat kommunikàlok.
De azért ne félj, nem hagyom el magam.
Puszi!
Piroska

------------------------------->>

 

Kedves Rufella (lat. Piroska)!


Ismerem a magyar egyesületek helyzetét Fo-ban: ezek is Párisz-központúak, mint minden ott. Mi sokkal „szövetségesebbek” vagyunk: látogasd meg a www.buod.de honlapot. Sajons innen www.nyeomszsz.org/ is hiányoznak a fo-i magyarok. Gondoskodni fogok róla, hogy fájdalomdíjként havonta olvasnivalót kapjál a postafiókodba. Az első küldemény az előbb elment.
Üdv (a családnak is)
 Scythus Viator

Előzmény: Nicsinyo (181)