g_ban Creative Commons License 2008.06.30 0 0 1064

Sziasztok, a következő problémában kérnék segítséget.

Vettünk egy telket, van rajta fúrt kút, de lelopták a kézi pumpáló részt. Tudom, lehet venni 10-12 ezerért fémet, de nem akarok ilyet, ugyanúgy ellophatnák.

Láttam valahol PVC csőből tök egyszerű pumpát, ilyet hol lehet kapni (ha lehet) Pesten? Találtam gyártót, http://www.hidroszer.hu/pvc-kezi-pumpa-es-kiegeszitok.html innen amit javasoltak az a víztelenítő pumpa, vagy ilyen vagy a hordó pumpa kellene nekem, viszont látatlanba nem akarom megrendelni.

A fém cső ami kiáll, 5cm külső méretű, rajta egy 5,5 cm külső méretű kis csődarab, azon a volt kútfej kör tányér-alapja. (bocs hogy nem túl szakszerű)

Én levenném az egészet, maradna a kiálló vascső, 5cm külső mérettel, menettel, na erre raknám a műanyag pumpát.

A gyártónál amit találtam, 1" a max méret, nekem meg ha jól sejtem, az 5cm = 2" kell.

Tehát a kérdés a következő: tudtok-e ajánlani olyan helyet ahol van ilyen készen, méret nem lényeg, csak van átalakító; illetve tud-e valaki rajzot küldeni az ilyen típusú golyós pumpáról, hátha el tudom készíteni / készíttetni.

 

Előre is kösz.