gépészlaci Creative Commons License 2008.06.28 0 0 1742

Jóreggelt mindenkinek!

Mint ahogy tegnap igértem közzéteszem a tegnapi sütögetés jegyzőkönyvét.

Délben begyújtottam a kemencébe és a bogrács alá. Kb. 40 kg fával fűtöttem, ami 3 órára hamvad el. Azért melegítettem jól fel a kemencét mert sokmindent akartam csinálni. 4 órára hült vissza annyira a kemence (liszt próbával ellenőrizve) hogy be lehessen tenni a kenyeret. Szerintem még ekkor is egy kicsit meleg volt, de már nem bírtam tovább várni. Ez volt a 3. próbálkozásom a kenyér sütéssel, és talán az eddigi legsikerersebb.

A végeredmény.

 

 

Közben a bográcsban tyúkhúsleves készült. Ez kb. 5 órán át főtt mire a jó kis tanyasi tyúk mgadta magát.

 

 

A kenyér után jött a kacsacomb.

 

 

Ehhez kétféle köret készült. Az egyik a tepsi mellett látható alufóliába csomagolt héjában sült újkrumplik. Ezeket akkor tettem be mikor a kacsáról levettem a fóliát.

A másik pedig a már múltkor is nagyon finomra sikeredett tepsis sós-tejfölös-snidlinges újkrumpli.

 

 

Este 7-kor nekiláttunk vacsorázni.

Hogy a kemence maradék hője se vesszen kárba ezért levezetéskén még készült egy kis pogácsa és kapros-túrós batyu.

 

 

Rendes Istenfélő és italszerető ember lévén először sörrel majd egy kis Unicummal majd rozé- és fehérborral kísértük az étkeket.

Hát ez így alakult.