viennatrader Creative Commons License 2008.06.26 0 0 147

Nekem tobb ismerosom is koltozott Becsbe az elmult ev soran. Ki Mo-rol ki mashonnan. Mindenkinek maganak kellett a lakast intezni egy kivetellel, akinel ugyszinten a ceg biztositott szamara alberletet az elso fel evre. Ilyen ertelemben szerintem mazlista voltal, nem jellemzo hogy ezzel foglalkozzanak a munkaadok (tapasztalatom szerint).

 

Viszont nalam a tarsasaggal volt eppen forditva. Ket olyan kollegam van, akikkel mar korabban mas cegnel is dolgoztunk egyutt, plusz meg nehany mas cegnel akiket korabbrol ismerek. De szepen kialakult itt is a magyar ismerosi kor, szinte nincs olyan honap hogy ne talalkoznek ujabb magyarokkal. Ebben persze nagy szerepe lehet annak is, hogy a kislanyom magyar oviba jar, igy ott mar eleve kialakul egy nagyobb magyar ismerettsegi kor, aztan jon az ismeros-ismerose.

 

Baratok mar nehezebb kerdes, nem vagyok egy hirtelen baratkozo alkat. Akik meg vannak igaz barataim, azok a vilagon szetszorva elnek (a vandorcigany eletmod atka). Viszont itt is akad olyan a(z osztrak)  kollegak kozott is, akit igy 1,5 ev utan inkabb baratnak, mint ismerosnek mondanek.

Előzmény: HelLopez (146)