viennatrader Creative Commons License 2008.06.26 0 0 144

Mivel penzpiaccal foglalkozom es raadasul Kelet-Europa az egyik regio ahol mozgok, inkabb a szuleim szoktak az en velemenyemet kerdezni a gazdasagi helyzetrol mint forditva. Nalunk nem igazan jellemzo az "Age before Beauty" ha gazdasagi kerdesekrol vitatkozunk. :)

 

Azert nehany dolgot tenyleg erdemes megfontolni. Ha Ausztriaban akarsz elindulni ahhoz magyar viszonylathoz kepest tenyleg eleg sok penzre van szukseg.

Alberlet rosszabb esetben 3+3+1 honap (kaucio, ugynoki jutalek, elso havi berleti dij) Ez 600 EUR berleti dijjal szamolva 4200 EUR, amiert meg nem egy palotat kap az ember fia csak egy 2-3 szobas lakast elhelyezkedes es allapot fuggvenyeben. Plusz 2 havi rezsi (mind az aramszolgaltato mind a gazszolgaltato egybe szamlaz 2 honapot es elore, legalabbis nalunk) ez kb. 300 EUR.

Megelhetes havi 600 EUR (nalunk 3 fore kb. heti 150 EUR az alapbevasarlas koltsege, azaz ruha konyv es barmi egyeb nem napi szuksegleti cikk ebben nincs benne) Ehhez add meg hozza az auto fenntartasi koltseget, plusz a vallalkozas kezdo koltsegeit (nem irtad meg mivel foglalkoznal igy nem tudom becsulni sem hogy mekkora toke kellhet hozza).

 

Szoval csak az atkoltozeshez es az elso havi megelheteshez szukseges koltseg tobb mint 5000 EUR (1,2 millio forint a mostani arfolyam mellett). Ha nem jon be, ennyit buksz a vallalkozasod vesztesegen felul.

 

Ha vallalkozokent akarsz elindulni akkor becsulnod kell tudni hogy hany honap alatt alakitod ki azt a forgalmat ami ekkora rezsit adok utan fedez.

 

Nem akarlak elkedvetleniteni felre ne ertsd. Csak annal, hogy "Magyarorszagnal csak jobb lehet" egy kicsivel tobb tervezest igenyel szerintem az atkoltozes. En szerzodessel jottem ki egy biztonsagos allasba, de azert nagyon utannaszamoltam hogy mi hogyan eri meg, es kellett nemit alkudoznom, mire jovedelemben elertuk azt a szintet, ahol mar megerte kijonni. Igy is kb. fel ev volt mire egyenesbe kerultunk, azaz visszajott az a penz megtakaritasban, amit kiadtunk az atkoltozessel kapcsolatos koltsegek miatt.

Előzmény: exe2 (131)