bleest Creative Commons License 2008.06.20 0 0 3261
Hogy pontosítsam a szempontjaimat:
A képek témái miatt nekem úgy általában véve kevésbé fontos a műszerekkel mérhető színhűség, pl. nem műtermi körülmények között készült divat- vagy portréfotókról van szó, sőt, néha a valósághoz képest kifejezetten nem színhelyesek a képek. Mondjuk viszont ez utóbbi miatt éppen hogy érdekelhet, hogy a kép adott pontján milyenek is azok a nem színhelyes színek, de ez inkább apró bíbelődés tárgya, vagyis ezzel együtt is inkább érdekel az egyszerű szemléléssel kapható összbenyomás. Megfelelne egy nyomtató, ha kellő beavatkozás után el tudom érni, amit akarok, ha kell, telített színeket, kellő kontrasztot, jó kidolgozottságát a világos vagy a sötét részeknek, vagy hogy a szürkeárnyalatos valóban csak szürkeárnyalatos legyen, stb. Lehet, hogy ezt nagyjából bármelyik nyomtatóval megkapom a ~130-150 e Ft-os A3 kategóriában. Vagy nem, mert esetleg van köztük érezhető különbség, szóval ezt nem tudom. És inkább érdekel a minőség, mint az, hogy mennyit kell a képre várni, mire kipottyan a nyomtatóból.