Törölt nick Creative Commons License 2008.06.17 0 0 711

Egesz biztos vagyok benne, hogy o az. 2 novellat talaltam ezek kozul en is Goggle-al es most egesz tarhazat az altalad megadott honlapon. Most valahogy a Hungarian Quarterly nyomon kell elindulnom tovabb, hogy eljussak az amerikai szalhoz. Illetve talan meg azt is ki tudom deriteni, hogy kie volt legutobb a hagyatek mert talaltam egy nevet is a konyvekben.

A ket konyv tortenete egyebkent a kovetkezo. Van itt Denverben egy kedves fiatal holgy aki 2 gyerekes mamakent es felesegkent el itt, otthon egy konyvesboltot vezetett. Ugy 3 evvel ezelott elhatarozta, hogy szervez egy magyar konyvklubot, csak ugy a semmibol. Igy kerultem el hozza es baratkoztunk ossze. Kb. 200 konyvvel indult par eve es ahogy egyre jobban megismerik, idonkent kap konyvadomanyokat. Leginkabb ugy, hogy valaki hazakoltozik es ugy gondolja otthon mar nem lesz szuksege a konyveire. Havonta jon ossze a konyvklub, egy kis barati csevejre, hazisutemenyre es mindig kivalasztunk egy mara mar majdnem feledesbe hullt irot, koltot vagy eppen mufajt, amirol beszelgetunk es a baratnom lelkiismeretesen fel is keszul ezekre az osszejovetelekre irodalmi fejtorokkel es pogacsaval. Tavol a nagy magyar emigraciotol (New York, Ohio, Kalifornia) igy probaljuk fenntartani a nyelvet es a kulturat. Nos az evek soran olyan konyvhalmaz gyult ossze amely mar attekinthetetlenne valt es most katalogizalni kezdtunk az osi konyvtari cedula modszerrel es a konyveket szamitogepre is visszuk. Most mar tobb orat toltottunk katalogizalassal es "munkaber" minden alkalommal egy konyv amit haza lehet vinni. Hat igy jutottam en ezekhez a kincsekhez.

Erdekesseg, hogy a tagok kozott van Hamvas Bela iro leszarmazottja es van aki csaladi fenykepet oriz Ilyes Gyularol mert csaladi baratok voltak.

Szinten erdekessegkeppen felteszem a honlapjanak a cimet is:

http://www.hungarianheritage.org/about.html

Előzmény: Kobzar (708)