Gregor Samsa Creative Commons License 2008.06.16 0 0 1903
Nos, megosztom legfrisebb szerviztapasztalataimat a 480 tulajokkal. Mivel Gotha márkatárs szép two-tone 480-asának hátsó ívét szépen 1 vagy 2 éve megcsinálták a Kövesdi szervizben (1225 Bp, Ánizs u. 3., 207-2015), így arra gondoltam, meglátogatom őket én is. Nem volt túl bizalomgerjesztő a hely és a fogadtatás, igaz, nem is vendégségbe mentem. Mintha a fogukat húzták volna, annyira kelletlenek voltak... De ez legyen az én benyomásom, ami mellékes és természetesen szubjektív. Az már viszont annál inkább elgondolkodtató, hogy horribilis összegekért vállalták volna a lakatos munkát (csak a hátsó két kerékív cseréje anyaggal és munkadíjjal lett volna - számla nélkül - 90e Ft!), és akkor nem beszélek a többi apróságról, amik szintén észbontóan drágák voltak. (Megjegyzem, a két sarokkal arrébb lévő Bárdiban egy 440-es javítóív 3400 Ft/db, amire látatlanul 15e Ft-ot mondtak a szervizben és a kézi készítésű ívre akartak rábeszélni, ami még drágább lett volna...). Mikor szóvá tettem, hogy ez irreálisan drága és köszönöm, de inkább nem élek az ajánlatukkal, akkor szólt a kolléga egy másik "Mesternek". Kijött, megnézte az autót és azt mondta, nem vállalja, nem meri. Mintha egy ronggyá porladt, szakadt Fiat Ritmoról beszélnénk... Mondom neki, nézzen nyugodtan alá, az íven kívül magának a kaszninak semmi baja, egy ennyi idős autónál ez teljesen természetes. Akkor sem. No comment. Hát ennyi. Sebaj, akad azért még pár karosszériás!