Povi_ Creative Commons License 2008.06.14 0 0 8271
Sziasztok!
Eddig csak read-only tagja voltam a fórumnak, de most szeretnék csatlakozni! :-)
Lomtalanításkor tettem szert egy 1942-es Torpedo agyat tartalmazó kerékre.
Szétszedtem az agyat, és érdekes dolgokat tapasztaltam (nézd a képet!).
A talált agy darabjai a kép alsó részén vannak.
A tengelyen és a 4-es számmal jelölt részen rajta vannak az F&S jelölések, de az 1-es 2-es és 3-as számún nincsenek (sajnos nem tudom, mik ezeknek a magyar nevük). Viszont a 3-ason Styria felirat van, ezek szerint a "fékpofa" cserélve lett.

Van nekem viszont egy szétbontott Torpedo agyam is (a képen fölül), ami véletlenül pont ugyanúgy 1942-es évjáratú, mint az, amit kukáztam. Itt csak az 1-es és a 3-as alkatrészen van F&S jelölés, a 4-esen és a tengelyen viszont nincs, ráadásul a tengelyen lévő fix kónusz mérete se ugyanaz, mint az alsó tengelyen lévőé (pedig ennek sokkal jobb állapotú a futófelülete).

Arra gondoltam, hogy a két agyból csinálok egy "eredeti" 1942-es Torpedó agyat. Viszont az a problémám, hogy a F&S tengelyre (az alsó) nem megy fel az F&S féknek a szétnyomó bigyója (3-as alkatrész "Actuator")!!! Ez normális?

Úgy hogy most ott tartok, hogy csak az 1-es, 2-es és 4-es alkatrészem lesz F&S, meg a tengely, és a 3-as alkatrész pedig a Styria-é lesz.

Még két kérdés: az 1-es alkatrészről hogyan lehet leszedni a vázhoz rögzítő kart (amin a Torpedo felirat van)?
És hogyan lehet az agytestből kiszedni a baloldali golyóskoszorút?

Előre is köszi a segítséget!
Povi