Dulifuli Creative Commons License 2008.06.10 0 0 topiknyitó
Az én problémám például a következő: adva van egy gép Windows XP-vel, rajta a Thunderbird 2.0.0.14-es verziója. Azt mondja a júzer, hogy bizonyos leveleket nem tud megnyitni, illetve ha megpróbálja, akkor lefagy a program. Igaza is volt, kapott néhány olyan levelet, amelyekben kb. 2 MB-os JPG kép volt, viszonylag egyszerű képek, de elég nagy felbontásban. Ha ezeket próbálta megnyitni, akkor tényleg mintha lefagyott volna a program, csak homokórázott, és a memória-felhasználása felment az egekbe (még a 200 MB-ot is elérte). A processzort ugyan nem használta valami vehemensen, de éppen elég az is, hogy a Thunderbird ettől kezdve használhatatlan volt, mindaddig, amíg csak a processzt ki nem lőttem. Mivel nem nagyon szeretem a 2-es verziót, feltettem helyette egy 1.5.0.14-est, de azzal is ugyanígy jártam. Eléggé bosszantó a dolog, mert ugyanakkor a Netscape 7.2-vel simán meg lehet nyitni ezeket a leveleket (talán mert az nem próbálja megjeleníteni a képeket a levélben), és le is lehet menteni a képeket, de a Thunderbird-del csak azt tudtam megtenni, hogy ezek után kitöröltem ezeket a leveleket, anélkül, hogy megnyitnám őket (természetesen a Leválasztás sem ment, pedig megpróbáltam, de azt sem lehetett kivárni).
Találkozott már valaki hasonló jelenséggel? Netán van valakinek ötlete arra, hogy mit lehet tenni ellene, és megosztaná velünk?