secperc Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1085

Szia!

 

10 évvel ezelőtt sem biztuk a véletlenre a papirmunkát sem. Bizonyitja ezt az is, hogy még az állampolgári biztosig is elmentünk, ami annak idején a legmagasabb fórum volt, ami a civilek problémáival foglalkozott. Akkor még nem volt strassbourgi biróság, ahova szaladhattunk volna:DDD

 

A precedensnek induló per pedig elmaradt, mert nem volt aki kifizette volna a sztárügyvéd gázsiját - ami akkor 150.000 forint volt - és amit annak idején még az önkormányzat képviselő testülete is megszavazott - mint az önkormányzat kasszájából kifizetendő tétel!!! Ez szépen elsikkadt, ahogy annyi más egyéb is.

 

Sok, sok munkaóra, beszélgetés, lakossági fórum, tüntetés, és utórezgések során jutottunk el oda, hogy végül is nem jöttek a buldózerek, nem kapták szét az iparvágányt, de még kellett 8 év ahhoz, hogy a 7,5 to össztömeg feletti gépjárműveket kitiltották az utcánkból. Mivel én itt lakom és kerületi vállalkozó is vagyok, ezalatt a 10 év alatt sokszor volt alkalmam Mester úrral összetűzni az utca ügyében és érdekében.

 

Ezt ma is büszkén vállalom, s minden dokumentumot megőriztem az utókornak, hátha szüksége lesz még rá - mint ahogyan a mellékelt ábra mutatja a dolgok nem vesznek el csak átalakulnak Külső Keleti Körúttá:CCCC

 

Munkám során sajnos sokszor kerülök biróságokkal kapcsolatba - sajnos meg kell állapitanom, hogy az ő malmaik nagyon lassan őrölnek, és látom a visszásságokat is, hogy pl. egy csődeljárás során a csődbement cég vagyonának maradékát kik kapják, és a becsületesen elvégzett alvállalkozói munka bérét pedig soha nem látjuk viszont, inkább kiadják a behajthatatlansági nyilatkozatot még mielőtt a végelszámolást a kezünkbe kaptuk volna.

 

Szóval ezért mondtam, amit mondtam, a törvénynek, a jogi úton való megoldásnak sajnos egyre kevesebb foganatja van, az állammal szemben való pereskedésnek pedig napról napra egyre kevesebb esélyét látom.....

Előzmény: fater69 (1065)