Mikolt Creative Commons License 2008.06.04 0 0 86

nemnemnem. monitorozas nem egyenlo a sokkolo jelenletevel. kepzeld el mondjuk, hogy valaki haziorvosnal, vagy a sulidokinal fekszik az ekg-n. bizonyitott a keringesleallas, de nem feltetlenul van ott keszulek.

 

a szivmasszazs a sziv ujrainditasaert van, a melkaskompresszio a keringes fenntartasaert. lehet, hogy egyes talalatok keverik, de nem ugyanaz.

 

civil kontra mellkaskompresszio: Magyarorszagon minden 4. ember hajlando csak segitsegnyujtasra. ertsd ezalatt azt, hogy akarcsak megallni sem hajlando a tobbi. pedig segitsegnyujtas az is, ha mentot hivunk, biztositjuk a helyszint, biztonsagos helyre visszuk a serultet. a jogsi eü vizsgajan azt nyomjak mindenkibe, hogy oke, igy kell elsosegelyt nyujtani, de inkabb ne, mert elrontod. hat nem csoda, hogy el is hiszik. az egesz pedig nem olyan durva, csak valoban meg kell tanulni, fel kell fogni es be kell gyakorolni. meg az eszkozos legutbiztositas sem olyan gaz.

 

kepzelheted, hogy en mennyire voltam kepes terhesen, tok laikuskent ujraeleszteni, de a 10. ora vegen 90%-ot adott nekem a gep a ket perces tesztre. ha en meg tudom csinalni, barki meg tudja csinalni. szoval igenis aki csak tudja, tanulja meg, mert soha nem lehet tudni, hogy mikor lesz ra szukseg. akinek gyereke van, annak kotelezove tennem amugy.

Előzmény: Törölt nick (85)